avaritiam
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum RPG/PBF. Świat pełen magii, intryg i żądzy władzy.
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Gdy nie masz z kim grać, czyli o NPC słów kilka.

Go down 
AutorWiadomość
Maestro
Odludek
Maestro


Male
Pseudonim : Maestro

Dołączył : 11/01/2013
Liczba postów : 15

Gdy nie masz z kim grać, czyli o NPC słów kilka. Empty
PisanieTemat: Gdy nie masz z kim grać, czyli o NPC słów kilka.   Gdy nie masz z kim grać, czyli o NPC słów kilka. EmptyCzw Sty 17, 2013 10:23 pm

Drogi userze!
Skoro zawędrowałeś na to forum, widzisz zapewne, że nie ma tu, jak na razie, zbyt wielu ludzi. Niestety. Z czasem na pewno to się zmieni (wtedy spokojnie będzie można zedytować tego posta), ale póki co - jest jak jest.
W związku z tym, może bywać tak, że kompletnie nie masz z kim pisać. Bo wszyscy zajęci, bo nikogo z odpowiedniej krainy i tak dalej, i tak dalej, powodów można by wymieniać miliard. Tymczasem, admini proponują rozwiązanie zwane NPC.
Część z was pewnie doskonale wie, co to NPC, jednakże część może nie być do końca świadoma, o co chodzi; dlatego spieszę z wyjaśnieniami!

NPC, jest to sobie postać, należąca milusio do administracji i generalnie zapychająca świat. Nie znaczy to, że są to wyuczone dwóch kwestii manekiny, które stoją za ladą i co chwila pytają co podać, o nie! Oni sobie po prostu żyją w tych wszystkich miejscach, które wy macie okazje zwiedzić. Muszę was jednak zmartwić - w przeciwieństwie do tych projektowanych często w grach komputerowych nie mają pamięci złotej rybki i jeśli raz sobie przeskrobiecie, potem może być wam ciężko. Wiecie, ktoś, kto mógłby wam pomóc nie pomoże, ktoś inny zaatakuje na rozdrożu, czy wbije nóż w plecy. Ale, ale! NPCty to nie tylko zło! Możecie w nich znaleźć przyjaciela, czy towarzysza podróży równie dobrego, co normalny gracz! Dodatkowo, to zazwyczaj własnie u nich powinniście szukać wskazówek, co do wszelakich questów, czy informacji na temat interesujących was spraw, miejsc i przedmiotów.

Co zrobić, żeby zagrać z NPC?

Cóż, czasem takie postacie po prostu się pojawiają - wtedy korzystajcie i róbcie z nimi, co chcecie.
Czasem wystarczy wystosować pm do Doriana lub do mnie z teścią w stylu: Droga administracjo, nudno mi. Z całym szacunkiem, ruszcie tyłki i zróbcie coś z tym, mam ochotę na dużo siekania mieczem, dawać mi jakąś fabułę lub ewentualnie Chcę być nowym Guliwerem, dajcie mi jakiegoś towarzysza podróży, bo wszyscy się pochowali! tudzież jeszcze Planuję zostać Sherlockiem Holmesem. Może jakieś morderstwo znalazłoby się w okolicy?

Przyzwyczajcie się też do myśli, że NPC pojawiać się mogą samoistnie. Tak o. Z nieba, po prostu. Nie zdziwcie się i nie zabijajcie od razu, bo może mieć to niemiłe konsekwencje.

Powrót do góry Go down
 
Gdy nie masz z kim grać, czyli o NPC słów kilka.
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» O Alchemii słów kilka

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
avaritiam :: A D M I N I S T R A C J A :: Kompendium-
Skocz do: